Пам'ятка батькам



Дорогі батьки! Школа пропонує вам співробітництво у вихованні вашої дитини. Ваша дитина для вас - це ваше майбутнє, це ваше безсмертя. Адже кожна людина фізично продовжується у своїх дітях, онуках, у своїх нащадках. І ви, звичайно, хочете, щоб ваше фізичне продовження було гідним, щоб воно не тільки зберегло усі ваші достоїнства, але і помножило їх.
Ми - школа, учителі — теж украй зацікавлені в тім, щоб ваша дитина стала повноцінною людиною, культурної, високоморальної, творчо активної і соціально зрілою особистістю. Для цього ми працюємо, віддаємо дітям свої душі і серця, свій досвід і знання. Для того щоб наше співробітництво було плідним, ми рекомендуємо вам дотримувати у вихованні вашої дитини наступних основних правил сімейного виховання:
1. Родина — це матеріальний і духовний осередок для виховання дітей, для подружнього щастя і радості. Основою, стрижнем родини є подружня любов, взаємна турбота і повага. Дитина повинна бути членом родини, але не її центром. Коли дитина стає центром родини, і батьки приносять себе йому в жертву, він виростає егоїстом із завищеною самооцінкою, він вважає, що «усі повинно бути для нього». За таку безрозсудну любов до себе він найчастіше відплачує злом - зневагою до батьків, до родини, до людей.
Не менш шкідливо, звичайно, байдуже, тим більше зневажливе відношення до дитини. Уникайте крайностей у любові до дитини.
2. Головний закон родини: усі піклуються про кожен член родини, а кожен член родини в міру своїх можливостей піклується про всю родину. Ваша дитина повинна твердо засвоїти цей закон.
3. Виховання дитини в родині - це гідне, безперервне придбання їм у процесі життя в родині корисного, коштовного життєвого досвіду. Головний засіб виховання дитини - це приклад батьків, їхнє поводження, їхня діяльність, ця зацікавлена участь дитини в житті родини, у її турботах і радості, це праця і сумлінне виконання їм ваших доручень. Слова - допоміжний засіб. Дитина повинна виконувати визначену, усі роботу, що ускладнюється по мері дорослішання, по будинку для себе, для всієї родини.
4. Розвиток дитини - це розвиток його самостійності. Тому не опікуйте його, не робіть за нього те, що він може і повинний зробити сам. Допомагайте йому в придбанні умінь і навичок, нехай він навчиться робити всі те, що умієте ви. Не страшно, якщо він зробить щось не так, як треба: йому корисний досвід помилок і невдач. Роз'ясняйте йому його помилки, обговорюйте їх разом з ним, але не карайте за них. Надайте йому можливість спробувати себе в різних справах, щоб визначити свої здібності, інтереси і схильності.
5. Основа поводження дитини - це його звички. Стежите за тим, щоб у нього утворилися добрі, гарні звички і не виникали дурні. Навчите його розрізняти добро і зло. Роз'ясняйте шкоду куреня, алкоголю, наркотиків, розбещеності, неправди. Учите його любити свій будинок, свою родину, добрих людей, свій край.
 Найважливішою звичкою для нього повинне стати дотримання режиму дня. Виробіть разом з ним розумний режим дня і строго стежите за його виконанням.
6. Для виховання дитини дуже шкідливі протиріччя у вимогах батьків. Погодьте них між собою. Ще більш шкідливі протиріччя між вашими вимогами і вимогами школи, учителів. Якщо ви не згодні з нашими вимогами або вони вам незрозумілі, прийдіть до нас, і ми разом обговоримо виниклі проблеми.
7. Дуже важливо створити в родині спокійний, доброзичливий клімат, коли ніхто ні на кого не кричить, коли навіть помилки і провини обговорюються без лайки й істерики. Психічний розвиток дитини, формування його особистості у великому ступені залежить від стилю сімейного виховання. Нормальний стиль - це демократичний, коли дітям надається визначена самостійність, коли відносяться до них з теплотою і поважають їхню особистість. Звичайно, необхідний деякий контроль за поводженням і навчанням дитини з метою надання йому допомоги у важких ситуаціях. Але важливіше всіляко сприяти розвиткові в нього самоконтролю, самоаналізу і саморегуляції своєї діяльності і поводження.
Не ображайте дитини своїми підозрами, довіряйте йому. Ваша довіра, заснована на знанні, буде виховувати в нього особисту відповідальність. Не карайте дитини за правду, якщо він зізнався у своїх помилках сам.
8. Привчайте дитини піклуватися про молодшій і старших у родині. Хлопчик нехай уступає дівчинці, з цього починається виховання майбутніх батьків і матерів, підготовка щасливого шлюбу.
9. Стежите за здоров'ям дитини. Привчайте його піклуватися самому про своє здоров'я, про фізичний розвиток. Помнете, що за роки навчання в шкалі дитина переживає в тій або іншій формі вікові кризи: у 6-7років, коли в дитини виникає внутрішня позиція, усвідомлення своїх почуттів і переживань; криза полового дозрівання, що проходить звичайно в дівчинок на 2 роки раніш, ніж у хлопчиків; і юнацька криза пошуку свого місця в житті. Будьте уважні до дитини в ці кризові періоди, змінюйте стиль свого відношення до нього в міру переходу від одного вікового періоду до іншого.
10. Родина - це будинок, і як усякий будинок він може згодом старіти і мати потребу в ремонті і відновленні. Не забудьте час від часу перевіряти, не має потреби чи ваш сімейний будинок у відновленні і ремонті.
Бажаємо вам успіхів у важкій і шляхетній справі сімейного виховання вашої дитини, нехай він приносить вам радість і щастя!

Комментариев нет:

Отправить комментарий